Postgraduate students
Postgraduate students
PhD students
Name | Room | Primary supervisor |
---|---|---|
ADAMS Giles | G27 | Ian GORDON |
ALLARD Matthias | Mario KIEBURG | |
ANAGNOSTOU Lukas | Paul NORBURY | |
ANDRES THIO Nicolau | G13 | Kate SMITH-MILES |
BANOVA Tim | 210 | Mark HOLMES |
BARKER Edward | G69 | Charl RAS |
BEN SHACHAR Nitay | Douglas BRUMLEY | |
BLOOMFIELD Nathaniel | Howard BONDELL | |
BORGHI Olivia | Marcy ROBERTSON | |
CASAR BERAZALUCE Alejandro | Howard BONDELL | |
CHEN Zhongtian | Ting XUE | |
CHEN Ziye | Mingming GONG | |
CHONG Aaron | 223 | Kostya BOROVKOV |
CHUGH Sagrika | Davis MCCARTHY | |
CLARK Alexander | Christian HAESEMEYER | |
COLMAN Owen | G69 | Daniel MURFET |
COOMER Megan | MIG, Building 184 | Michael STUMPF |
DENG Yidi | Kim-Anh LE-CAO | |
FENG Qian | - | Yao-ban CHAN |
FORREST Joshua | Michael STUMPF | |
GAO Erdun | Mingming GONG | |
GERMANO Domenic | 304 | James OSBORNE |
GUNNA Ajeeth | 210 | Paul ZINN-JUSTIN |
GUO Weiying | Michael WHEELER | |
GUPTA Hritika | Peter TAYLOR | |
HAFIDH Yusuf | Guoqi QIAN | |
HAMMET Jayden | Diarmuid CROWLEY | |
HARRISON Lucinda | Jennifer FLEGG | |
HASSEN Nadhir | Kate SMITH-MILES | |
HE Mingqi | Damjan VUKCEVIC | |
HE Ying | Malwina LUCZAK | |
HU Dongting | Mingming GONG | |
HUANG Xin | 210 | Mark HOLMES |
HUANG Lidong | 222 | Guoqi QIAN |
JOHNSON Joseph | G69 | Barry HUGHES |
KAMBOJ Kartik | David BALDING | |
KARIMI Amin | Lele (Joyce) ZHANG | |
KARUNARATHNE Weerasekara | Peter TAYLOR | |
KATIAL Vivek | 106 | Kate SMITH-MILES |
KERLIDIS James | Sophie HAUTPHENNE | |
KHALILI SAMANI Ali | Nora GANTER | |
KOLYAEI Maryam | Lele (Joyce) ZHANG | |
KORSAH Maame | Jennifer FLEGG | |
KWOK Aaron Wing Cheung | Davis MCCARTHY | |
LEE Jae Myeong | Charl RAS | |
LI Chengyu | David BALDING | |
LI Peijing | Jesse COLLIS | |
LI Jiabao | Guoqi QIAN | |
LI Yuxuan | Sanming ZHOU | |
LIANG Vincent | - | Kostya BOROVKOV |
LIAO Hsiao-Chi | Agus SALIM | |
LIN Chenwei | David GEPNER | |
LIU Jayson | G13 | Jesse GELL-REDMAN |
LUO Dong | Howard BONDELL | |
LYU Ruqian | Davis MCCARTHY | |
MACHIDA Kai | Christian HAESEMEYER | |
MADDUMA WELLALAGE Achini Erandi | Mark FACKRELL | |
MADSEN Christian | Michael STUMPF | |
MAHDAVI Mahdieh | James OSBORNE | |
MANTHEY Michael | Guoqi QIAN | |
MCGAHEN Adrian | 222 | Lawrence REEVES |
MCINTOSH Lachlan | G69 | Anthony PAPENFUSS |
MEAD William | Jan DE GIER | |
MOFIZ Ehtesham | - | Anthony PAPENFUSS |
MOORE Archer | Heejung SHIM | |
MOORE Archer | Mingming GONG | |
NEJATY Davood | Gufang ZHAO | |
NG Kenyon | Susan WEI | |
NGUYEN Duy Phat | - | Kostya BOROVKOV |
OUYANG Jiangrong | - | Howard BONDELL |
PALISSE Jennifer | G02 | Deborah KING |
PRYOR Robert | Johanna KNAPP | |
QIAN Manling | Guoqi QIAN | |
RAVICHANDRAN Siluvai Antony Selvan | Douglas BRUMLEY | |
REZAEI Fatemeh | Yao-ban CHAN | |
RUDD William | Howard BONDELL | |
SADEGH ZADEH Hajar | Hamideh ANJOMSHOA | |
SANTHOSH KUMAR Sandeep | Heejung SHIM | |
SATO MICHELS Adalberto | 210 | Alysson COSTA |
SAVVINOS Alexius | Jesse GELL-REDMAN | |
SIMI Farhana Ahmed | Matthew TAM | |
SINGH Chandan | Marcy ROBERTSON | |
SRIDHARAN Haripriya | Christian HAESEMEYER | |
STEWART John | Diarmuid CROWLEY | |
STOECKL Kurt | Marcy ROBERTSON | |
SUN Xiao | James MCCAW | |
SUN Peiyun | Guoqi QIAN | |
UTEDA Daniel | Matthew TAM | |
VAN HIRTUM Lennart | Kate SMITH-MILES | |
VERHOIJSEN Alex | Pavel KRUPSKIY | |
WANG Yuanyuan | Mingming GONG | |
WANG Sheng | Xi GENG | |
WERNECK SALAZAR VinÃcius | Kim-Anh LE-CAO | |
WILLIAMS Thomas | James OSBORNE | |
WOOD Adam | 210 | Craig HODGSON |
YAHIAOUI Mathieu | Peter FORRESTER | |
YANG Wenjing | Abd-Krim (Karim) SEGHOUANE | |
YANG Guannan | Kim-Anh LE-CAO | |
YI Bingqing | Pavel KRUPSKIY | |
YUE Yang | James MCCAW | |
ZHANG Lyuyuan | G27 | Guoqi QIAN |
ZHANG Stephen | Michael STUMPF | |
ZHANG Jiyang | Aurore DELAIGLE | |
ZHEN Yi | Kate SMITH-MILES | |
ZHENG Hangfei | Guoqi QIAN | |
ZHISHUO Zhang | 210 | Binzhou XIA |
ZUO Aoqi | Mingming GONG |
MPhil students
No results were found
Master of Science - research thesis students
Name | Room | Primary supervisor |
---|---|---|
ALAMOUDI Majed | ||
ALYAMI Juraysah Hussain | ||
ANGUBIMA Stevvileny | Wei HUANG | |
BEAR Vivian | Susan WEI | |
BELL Quentin | ||
BOURNE Kelcie | ||
BRIGGS William | ||
CAVOLI Alessandro | ||
CHRISTY Ian | ||
CHU Siyuan | ||
CHU Chenyin | Thomas QUELLA | |
CON Danny | Camelia WALKER | |
DANIEL Scott | ||
DING Junjie | ||
DONG Tongze | ||
DOS REIS-FLOOD Tomas | ||
EAMES Amanda | ||
EVANS Nicholas | - | |
FAN Ziyi | ||
FENG Xiangrong | ||
FRANKE Tyler | Thomas QUELLA | |
GAI Yuhan | Thomas QUELLA | |
GHELEM Yusuf | ||
GILL Anu | ||
GONG Kaijie | ||
GONG Lishi | ||
GRIFFIN Joel | ||
HAO Yaocheng | ||
HASTINGS Jack | ||
HE Yingqi | G13 | |
HENRY Shane | G13 | |
HOU Fangjie | G69 | |
HU Chenyang | ||
HU Dongcheng | ||
HU Yuxuan | ||
HUANG Weiyi | G13 | |
JAYANTHY Danielle | Yao-ban CHAN | |
JI Zekun | ||
JI Zijun | Guoqi QIAN | |
JIAN Qingqing | G13 | |
JIANG Jiajian | G69 | Guoqi QIAN |
JIANG Zhuochen | ||
JING Xuesong | Guoqi QIAN | |
LAU Yongzi | G69 | |
LAWTON David | ||
LI Ran | ||
LI Yejun | ||
LI Jiaqi | ||
LI Hongye | ||
LI Yaxin | ||
LI Zhihan | ||
LIANG Luzhi | ||
LIN Hangrui | G69 | Aihua XIA |
LIN Zhixia | G69 | Ian GORDON |
LIU Renyu | ||
LIU Duzheng | ||
LIU Hanqing | ||
LOVE Jack | ||
MA Jiayue | ||
MACLEOD Sarah | ||
MADRISA James | ||
MALTZMAN Amir | ||
MAMTA Mamta | ||
MARKS Lachlan | - | |
MCCOMBE Callum | G13 | |
MCKENZIE Nicole | ||
MIAO Yukun | Pavel KRUPSKIY | |
MICHAELIDES Hayden | G13 | |
MIFSUD Nathanael | ||
MORRIS Hayden | ||
MUDUGAMUWA ARACHCHI Maneesha Madushani | ||
MUSGRAVE-EVANS Curtis | G12 | |
MUSLIMIN Muslimin | ||
NARANG Prateek | G69 | |
NAUMOV Luke | ||
NELSON Jonah | ||
NGUYEN Paul | G13 | Aihua XIA |
NUNN Alexander | G13 | John SADER |
NURFAJRINI Rahma | G13 | |
PARK Gyu Hwan | ||
POWELL Alexander | ||
QUICK Maleeka | ||
RAO Yihan | ||
REN Tianjiao | G69 | Richard HUGGINS |
RIECK Amy | Mark FACKRELL | |
SANDS Jordan | G13 | |
SELVAM Sharanya | G13 | Peter FORRESTER |
SHEN Keren | ||
SHI Zhenhao | ||
SHULYARENKO Olga | G69 | Davide FERRARI |
SIVAN Ambika | G13 | |
SONU Sonu | ||
SU Zhaoming | ||
SULEIMAN Mani Teksen | - | |
SUN Wei | ||
SUN Guangyue | ||
SYED MUHAMMAD NAQUIB AL AIDRUS Sharifah Nadia Binti | ||
TAN Yiming | ||
TEO Wei En Darryl Luke | ||
TRICKER Jack | G13 | |
TURVEY Caelan | Volker SCHLUE | |
UMOH Neil | ||
VUORINEN Onni | G13 | |
WANG Zi | G69 | Guoqi QIAN |
WANG Moyu | G69 | Richard HUGGINS |
WANG Di | G69 | Richard HUGGINS |
WANG Aoyu | G13 | |
WANG Jieyu | ||
WINNING Heath | G69 | Nora GANTER |
WU Yilei | ||
XIE Dan | ||
XIE Ziying | Wei HUANG | |
XIE Jiani | ||
XU Fan | G13 | |
XU Qin | Sophie HAUTPHENNE | |
XU Daran | ||
XU Hao | ||
XU Qiaoyang | ||
YADAV Shreyas Vijay | ||
YANG Wenjing | Pavel KRUPSKIY | |
YAO Yuan | ||
YI Shuihan | G69 | Guoqi QIAN |
YU Anyi | ||
YU Xiaoya | ||
YUAN Zhiyong | ||
ZHANG Lijun | Mark FACKRELL | |
ZHANG Mingyu | ||
ZHANG Shunhan | ||
ZHAO Hongyu | ||
ZHOU Fankai | - | Ian GORDON |
ZHOU Wenbin | ||
ZHOU Yuyang | Thomas QUELLA | |
ZHOU Xinyi |
Postgraduate diploma students
Name | Room | Primary supervisor |
---|---|---|
BLOOR Ian | G69 | |
HOGAN Tamara | Marcy ROBERTSON | |
HOLLAND William | G69 | |
LAU Edmund Tiew Hong | G13 | Daniel MURFET |
LIU Kelvin | Kate SMITH-MILES | |
MITROPOULOS Yianni | G69 | |
TENG Dong Hao | G69 | |
TIKOTIN Paul | G69 | |
TROIANI William | G13 | Daniel MURFET |
YANG Xiao | 210 |